Banki, różne urzędy czy prywatne osoby muszą mieć pancerny mebel, którym jest kasa pancerna lub sejf. Dzisiaj kasy pancerne są nie do wyważenia, produkowane z jak najlepszych materiałów, zaopatrzone w super nowoczesne urządzenia cyfrowe, są naprawdę pancernymi meblami.

Producenci, specjalizujący się w produkcji kas pancernych produkują je według określonych norm i zaopatrują w odpowiednie certyfikaty. Każdy zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności. Kasa pancerna ma chronić i zabezpieczać przed włamaniem, ma być niemożliwa do sforsowania.
Wszystkie kasy pancerne i te lekkie, mobilne i te stojące duże i ciężkie są produkowane z wielowarstwowych powierzchni i konstrukcji stalowych.
Małe przenośne kasy pancerne mają lekkie ale bardzo skuteczne wypełnienie w swoich ścianach i drzwiach, natomiast te duże, wypełnione są ciężkimi warstwami. Ich wielopłaszczyznowe wypełnienie jest odporne na wszelkiego rodzaju próby włamań.
Produkowane szafy mają odpowiednie zabezpieczenia, są zaopatrzone w cyfrowe urządzenia zabezpieczające, które skutecznie przeciwstawiają się jakimkolwiek próbom włamania czy uszkodzenia takiej szafy pancernej. Jeżeli posiadamy wartościowe przedmioty lub sporą gotówkę przechowujemy w domu to bez żadnej dyskusji powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie kasy pancerne lub sejfy.