Ten produkt, wykonany z poliuretanu, zmniejsza przeciek powietrza bardziej niż jakikolwiek inny rodzaj izolacji. Wypełnia zakamarki niezwykle skomplikowanie ukształtowanych ubytków budynku. Pianka ? bo niej mowa, jest dlatego jednym z ulubionych sposobów na izolację w XXI wieku.

Istnieją dwa główne rodzaje pianki rozpylającej, a im wyższa gęstość pianki, tym większa wartość izolacji. Dwa składniki użyte do wytwarzania pianki rozpylającej konwencjonalnie nazywa się zwykle komponentami:

A
B.

Są mieszane na miejscu za pomocą specjalnych urządzeń. Ogrzewane przewody przenoszą substancje chemiczne do pistoletu mieszającego, który rozpyla substancje chemiczne na izolowanych powierzchniach.

Jak to działa?

Egzotermiczna reakcja chemiczna zaczyna się, gdy chemikalia są odpowiednie zmieszane, wtedy można zacząć ocieplanie pianką. Ciekłe składniki mieszanki, rozszerzają się i ostatecznie twardnieją. W przypadku niewielkich miejsc do ocieplenia można zakupić zbiorniki jednorazowego użytku z pianką poliuretanową o zamkniętych komórkach dwuskładnikowych. Sprzedawane w różnych rozmiarach.