Kursy tradycyjne to kursy, które odbywają się osobiście z nauczycielem od danego języka, są one popularne i to one przeważają w kontekście nauki języków obcych. Istnieją też kursy języków obcych przez internet. Są one prowadzone przez określony program, który jest niezmienny. Oby dwa rodzaje mają swoje plusy i minusy, ale dzisiaj spróbuję przybliżyć dokładnie te cechy i powiedzieć jaki typ kursów jest lepszy i wydajniejszy. Zacznijmy od kursów tradycyjnych. Są to kursy, w których można skonsultować się ze swoim nauczycielem, gdy czegoś nie rozumiemy i poprosić o wytłumaczenie. Niestety ceny takich kursów są bardzo wysokie i nieopłacalne.
Kursy online to kursy po bardzo przystępnej cenie, ale też jakość ich nie zawsze jest sprawdzona, poza tym program nauczania jest z góry ustalony i gdy czegoś nie rozumiesz po prostu masz pecha.
Podsumowując dla człowieka, który chce nauczyć się angielskiego po dobrej cenie nie może wymagać za wiele, lecz do podstawowego porozumiewania się zdecydowanie poleciłbym kurs angielskiego online.