Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy przedszkole znajdujące się poza miastem będzie spełniało ich wymagania. Czy będzie tam dobra opieka dla ich pociech? Zastanawiają się nad tym, czy lepszym wyborem jest przedszkole w mieście, czy właśnie na prowincji. Bardzo często przed takim dylematem stają rodzice, którzy mieszkają we Wrocławiu. Jeśli mają jednak taką możliwość to w większości przypadków wybierają przedszkole Wrocław, ponieważ uważają, że oferuje lepsze warunki, a w mieście pracują bardziej wykwalifikowane osoby.
Czy rzeczywiście tak jest? Tak naprawdę bardzo różnie to bywa. Przyjęło się jednak, że od przedszkoli w mieście można więcej wymagać, dlatego rodzice chętniej wybierają właśnie placówki znajdujące się na przykład we Wrocławiu, a nie poza nim.
Podsumowując należy stwierdzić, że jeśli nie zależy nam na przedszkolu w mieście, to warto rozważyć placówkę za miastem. Będzie zapewne tańsza, a opieka wcale nie musi być gorszej jakości. Minusem jest jedynie czas jaki musimy przeznaczyć na dojazd i jego koszty.