Bierki – prosta gra, która cieszy
Wśród rozrywek, jakimi można zabijać wolny czas w domu od wielu lat ogromną popularnością cieszą się wszelkie gry i zabawy manualne. Szachy, warcaby, gry planszowe, scrabble, rzutki – listę tego typu rozrywek można ciągnąć jeszcze długo. Wśród polskich domowników dużą popularnością cieszy się także jedna, wciągająca zabawa, do której potrzebne jest prosty zestaw zabawek.

Mowa oczywiście o bierkach, czyli niezwykle angażującej zabawie, opartej o zdolności manualne. Zasady, na jakich oparta jest gra w bierki są bardzo proste. Gracze mają do dyspozycji kilkadziesiąt patyczków. Rozpoczynający grę bierze wszystkie patyczki w jedną garść, a następnie ustawia je pionowo na miejscu, na którym będzie toczyła się rozgrywka, np. na stole. Następnie szybkim ruchem otwiera zaciśniętą rękę i zabiera ją w taki sposób, aby patyczki swobodnie rozsypały się, upadając jeden na drugi.

Zadaniem graczy, jest zabieranie kolejnych patyczków z rozsypanej kupki w tai sposób, aby inne patyczki się nie poruszyły. Jeśli jednakże tak się stanie i patyczek leżący na kupce poruszy się gracz traci kolejkę i patyczki usiłuje zebrać kolejny. Rozgrywka kończy się gdy wszystkie patyczki zostaną zabrane. Wygrywa gracz, który zbierze ich największą ilość.