Turyści niejednokrotnie od razu zakładają, że współpraca z biurem podróży nie będzie im się kompletnie opłacać, a już na pewno nie ze względów finansowych. Przez to właśnie często z niej rezygnują, tracąc tym sposobem bardzo wiele.

Taka współpraca jest opłacalna chociażby ze względów bezpieczeństwa. Sprawdzone biura podróży zawsze oferują turystom nocleg w placówkach dobrze im znanych, wcześniej już zanalizowanych. Nie ma więc takiej możliwości, by grupa wycieczkowiczów nie miała gdzie spać lub spotkała się z nieludzkimi warunkami noclegowymi. Biura podróży dają też dostęp do wielu takich usług, wśród których jest chociażby Czarter Chorwacja, które ostatecznie mocno zniżają końcową cenę całej wycieczki. Niejednokrotnie jest ona zdecydowanie tańsza od wakacji spędzonych np. w Polsce.

Wycieczka zaplanowana przez biuro podróży może być więc tania, łatwo dostępna, atrakcyjna i przy tym bezpieczna. Każdy, kto się na nią wybierze, będzie zadowolony z tego, że właśnie z niej zdecydował się skorzystać.