W dzisiejszych czasach telefon komórkowy stał się najpopularniejszym i najłatwiej dostępnym narzędziem do robienia zdjęć. Wprawdzie fotografie zrobione komórką nigdy nie dorównają tym, które powstały przy użyciu lustrzanki, jednak musimy pamiętać, że smartfona mamy przy sobie praktycznie zawsze, a cyfrówkę zabieramy ze sobą tylko wtedy, gdy spodziewamy się możliwości zrobienia dużej ilości zdjęć.
Jeśli chcemy cyknąć telefonem fotkę, która będzie nietypowa, zabawna i zaskoczy naszych znajomych, to z pomocą przyjdą nam trzy darmowe aplikacje na androida.
Pierwszą z nich jest Camera MX.Posiada ona kilka ciekawych i przydatnych efektów, takich jak np. HDR, szkicownik, kalejdoskop czy wiele innych. Jednak jej największym atutem jest funkcja umożliwiająca powrót do momentu przed wykonaniem zdjęcia, a następnie wybranie i zapisanie najlepszego ujęcia.
Kolejny program to Power Cam. Zachwyci nas on ilością darmowych i wbudowanych filtrów i efektów specjalnych, jakie możemy wybrać aby uatrakcyjnić nasze fotografie.
Trzeci program, jaki przedstawię to Pip Camera. Jest to edytor umożliwiający na zmianę zdjęcia w taki sposób, aby wyglądało ono jak okładka magazynu, lub było zamknięte w szklanej kuli, czy butelce.