Najczęściej przesyłki kurierskie wykorzystywane dziś są przy zakupach internetowych. Jeszcze kilka lat temu jednak, nie były one takie popularne ze względu na brak zaufania Polaków do uczciwości sprzedających. Od pewnego czasu jednak, tanie przesyłki kurierskie są nieodłącznym elementem życia polaków. Zakupy internetowe pozwalają zaoszczędzić pieniądze, wiec drobny koszt dostawy, nie jest żadnym problemem. Wiele sklepów oferuje nawet opłatę dostawy, lub darmowy zwrot w przypadku reklamacji, a to wszystko bez wychodzenia z domu.

Jednak przesyłki kurierskie nie są wykorzystywane jedynie do dostawy butów czy nowego telefonu. Mogą być świetną niespodzianką, ze względu na niską cenę, można pozwolić sobie na wysyłanie paczek z drobnymi prezentami np. rodzinie za granicą.

Popularnością – nie bez powodu – cieszą się ostatnio paczkomaty, są one idealnym przykładem taniej i bardzo wygodnej przesyłki kurierskiej. Na terenie kraju zazwyczaj jest to wydatek do 10zł, a paczkę można odebrać po drodze ze szkoły lub pracy.