Szydełkowa tęczowa torebka

Czasem, kiedy jestem zmęczona domowymi zajęciami, kiedy potrzebuję chwilki dla siebie, sięgam do mojego pudełeczka z kolorowymi włóczkami i kordonkami, biorę szydełko i wyłączam się ze świata, by na chwilkę znaleźć się w krainie tęczy.

Podwójna tęcza

Z takich kolorowych kawałków kordonka mogą powstać bowiem niesamowite rzeczy, jeśli tylko użyjemy odrobinkę inwencji twórczej.

Moja siostra zawsze uwielbiała kolorowe dodatki, ale nie takie zwyczajne, które można kupić w sklepie, tylko takie szczególne, oryginalne, unikatowe. Kiedyś poprosiła mnie abym zrobiła dla niej kolorową torebkę, jednak zawsze brakowało mi na to czasu.Wczoraj korzystając ze swojej chwilki na relaks postanowiłam sprawić mojej siostrze niespodziankę i wydziergać jej taką oto tęczową torebkę.
Wykonując tą odprężającą mnie pracę rozmyślałam jednocześnie o tęczy, jako o fenomenie. Zawsze lubiłam fizykę i za każdym razem, kiedy analizowałam zjawisko rozszczepiania i odbijania światła białego powstawała we mnie niewyjaśniona fascynacja tęczą.
Kolory w tęczy są ułożone w harmonijną całość, współgrają ze sobą, jakby ktoś namalował je akwarelą. Może za sprawą barw tęczy, kiedy na nią patrzę odczuwam spokój i lekkość.

Moja symbolika barw w tęczy przedstawia się następująco:

Czerwień – działanie
Pomarańcz - lekkość
Żółć – ciepło
Zieleń - harmonia
Niebieski - spokój
Indygo - mądrość
Fiolet – wspaniałość

Oczywiście każdy może się ze mną nie zgodzić gdyż te kolory mają też inne znaczenia, ale moja definicja kolorystyczna tęczy jest właśnie taka - lekka, ciepła i harmonijna.
Spoglądam na zegarek, niestety czas nie stanął w miejscu. Za oknem żar leje się z nieba, na tęczę póki, co nie ma co liczyć. Trzeba znów włączyć się do świata. A torebka…?
Chyba wyszła całkiem, całkiem, ale to oceni już siostra.

Zapięcie torebki na guziki

Podszewka - wewnętrzne wykończenie torebki

Tylna strona torebki

Ukończona torebka

  • Will likely be again to get more. Thanks