Wśród wielu dostępnych na rynku szkoleń, miłośnicy malarstwa i rysunku odnajdą kursy artystyczne. Są one skierowane do wszystkich chętnych chcących poszerzyć swoje umiejętności plastyczne, proponują zajęcia praktyczne i teoretyczne.
Szkoła rysunku pozwala na poznanie zagadnień dotyczących podstawowych technik rysunku. Poprzez uczestnictwo w zajęciach kursanci mają możliwość zapoznania się z takimi zagadnieniami, jak kompozycja, światłocień, kształtowanie form plastycznych przy pomocy wielu narzędzi rysunkowych. Dzięki zajęciom praktycznym, które stanowią większość wszystkich zajęć, szkoła gwarantuje zdobycie umiejętności praktycznych.
Z zajęć mogą także skorzystać osoby, które w przyszłości chcą studiować kierunki artystyczne. Szkoła przygotowuje chętnych do egzaminów wstępnych z zakresu technik rysunku. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, co pozwala na indywidualne podejście do kursantów. Gwarantuje to indywidualne rozmowy, przegląd oraz ocenę prac, co szybko procentuje w rozwoju warsztatu artystycznego.