Będąc właścicielem domu na pewno każdy chciałby, aby jego podjazd do garażu czy chodnik w ogrodzie wyglądał indywidualnie, inaczej niż u sąsiada. Aby uzyskać taki efekt często sięgamy po nowatorskie wzory czy kolory kostki brukowej którą wyłożona jest nawierzchnia.

Wystarczy zastosować standardową kostkę brukową, ale za to umieścić w nawierzchni również odpowiednie oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem jest tzw. świecąca kostka brukowa bazująca na diodach RGB. Element ten może bardzo ożywić nasz podjazd, chodnik, parking. Kostki LED RGB są odporne na każde warunki pogodowe a wytrzymałością dorównują zwykłej kostce brukowej.
W związku z tym iż wykorzystuje się w nich diody RGB to za pomocą odpowiednich sterowników możemy kolorami dowolnie kształtować ich barwę. Sterownik pozwala na ustawienie konkretnego koloru świecenia kostki lub skorzystać z programu dynamicznej zmiany kolorów.
Natomiast jeśli nie zależy nam na zmianie kolorów to bez sterownika można ustawić jeden z dziewięciu kolorów, wystarczy odpowiednio połączyć kabelki.

Montaż całości jest bardzo prosty i każda osoba z minimalnymi umiejętnościami technicznymi poradzi sobie z tym bez problemów. Wszystkie elementy potrzebne do uruchomienia systemu na pewno dobierze Wam sprzedawca. Całość z systemu składa się z: świecących kostek brukowych, zasilacza, złączek hermetycznych, przewodu zasilającego i ewentualnie sterownika RGB.

Świecąca kostka brukowa może być doskonałym uwieńczeniem wykończenia otoczenia domu czy ogrodu przy minimalnym nakładzie pracy oraz przy wykorzystaniu niezbyt dużych nakładów finansowych. Efekt, jaki można uzyskać jest ograniczony tylko naszą wyobraźnią a uzyskane wrażenia wizualne będą niepowtarzalne.