Niegdyś wśród stołów królowały modele w odcieniach brązu. W wersji klasycznej to właśnie meble z naturalnymi, drewnianymi blatami miały rację bytu. Dziś jest nieco inaczej. Nowoczesne stoły kuszą swoją różnorodnością, i nie chodzi tylko o ich kolor, ale także kształt blatu czy formę podstawy. Szczególne miejsce zajmują stoły w stylu włoskim.

Włoskie meble kojarzą się nam z dużą wytrzymałością, ale też eleganckim wyglądem. Są proste, a zarazem prezentują się niebanalnie i wyjątkowo. Z uwagi na solidność wykonania, dobrze sprawdzają się w często uczęszczanych pomieszczeniach, takich jak kuchnie czy jadalnie. Nadają też uroku nowocześnie zaaranżowanym salonom.

Słów kilka o włoskim szyku

Włoski styl udowadnia, że prostota potrafi się obronić. Dobrze przemyślane meble nie potrzebują nadmiaru dekoracji, ani krzykliwych kolorów, by zwracać na siebie uwagę. Stoły w stylu włoskim są stylowe i eleganckie. Szczególną uwagę zwracają te wykończone w kolorze białym. Dzięki swojej barwie potęgują wrażenie uporządkowania.

Biel kojarzy się z czystością, ale też z perfekcją i elegancją. Użycie tej barwy przy okazji wykańczania mebli, pozwala stworzyć w pomieszczeniu wrażenie przestronności, ładu, a przede wszystkim – szyku. Mówi się, że biel jest ponadczasowa. Sporo w tym prawdy. Na pewno pasuje do nowoczesnych wystrojów wnętrz.

Białe, a jednak funkcjonalne

Ci, którzy stronią od białych mebli, tłumaczą to ich niepraktycznością. W przypadku stołów takich obaw mieć nie powinni. Stoły z białymi blatami są eleganckie, a zarazem funkcjonalne. Proste, wręcz minimalistyczne konstrukcje sprawdzą się przy okazji urządzania kuchni. Jeśli dodamy do tego solidne wykonanie, uzyskamy połączenie idealne.

Sceptyków uspokajamy – włoski szyk niejedno ma imię. Wśród stołów utrzymanych w tym stylu znajdą się takie z blatami prostokątnymi, jak też okrągłymi. Nie zabraknie modeli rozkładanych, stołów w wersji z czterema, klasycznymi nogami, jak też takich o zdecydowanie nowocześniejszej formie podstawy. Dla każdego coś dobrego.