Serduszka

Ciąg dalszy moich krawieckich  szaleństw.

Jakiś czas temu znalazłam różne skrawki materiałów. Szkoda było mi kolejny raz przełożyć je w jakiś kąt. Zapewne z moją pamięcią kurczaka znalazłabym je za rok lub większy okres czasu. Wykorzystując fakt, że mam maszynę, wymyśliłam uszycie serduszek. Na początku zastanawiałam się, jak dobrać materiały, żeby moje serduszka fajnie wyszły. Postanowiłam połączyć jednolite kolory razem z materiałami w deseń: krateczkę i paski.

W ten sposób miałam pary tkanin:

  • jasnej zielonej i tkaniny w biało-zielone paski
  • ciemnoniebieskiej i w biało-granatową, drobną krateczkę
  • seledynowej i w biało-niebieskie paski

Z myślą o funkcjonalności moich serduch, dobrałam także tasiemki w 3 kolorach: ciemnym niebieskim, jasnym niebieskim i białym. Na kartce narysowałam kształt serca, formę wycięłam. Pozostało odrysować kształt na moich kawałkach tkanin. Pamiętałam oczywiście o tym, żeby wykrój był większy niż serce, które chcę uzyskać. Tkaniny złożyłam parami (prawymi stronami do siebie), spięłam szpileczkami i na każdej parze (a miałam ich 3 - bo trzy serduszka uszyłam) odrysowałam mój kształt serca. Tak spięte tkaniny przeszyłam na maszynie, dodatkowo wszywając tasiemki, z których powstało "uszko" do powieszania serduszek. Pozostawiając otwór na wypełnienie zakończyłam szycie.

Tkaniny przewlekłam na prawą stronę, wypchałam wypełnieniem i zaszyłam (tym razem już ręcznie). Aby udekorować serduszka potrzebne mi były 3 koraliki, a także około 30cm kawałki tasiemki, tej samej, którą użyłam do "uszek". Wybrałam perłowe, małe koraliki: 2 białe oraz 1 ciemnosiwy.

Końce tasiemki opaliłam, aby się nie siepały. Z każdej tasiemki zrobiłam kokardkę, którą przyszyłam do każdego serduszka poniżej "uszka" do powieszenia. Tym sposobem ciemnoniebieska kokardka trafiła do serduszka z biało-granatową kratkę, jasnoniebieska do serduszka seledynowego, a kokardka biała do serduszka zielonego. Na koniec, na węzłach każdej z kokardek poprzyszywałam koraliki pasujące do całości. I serduszka gotowe!

serduszka

serduszka

serduszka

  • Asia

    śliczne serduszka, super dobrane kolory