Przydomowe oczyszczalnie ścieków to od pewnego czasu już standard, zwłaszcza przy nowych budynkach mieszkalnych. Klasyczne szambo nie jest ekologiczne, w przeciwieństwie do oczyszczalni.

Jej zamontowanie to finansowa inwestycja, ale na pewno sensowna. Po pierwsze, przydomowe oczyszczalnie ścieków są wygodne – wystarczy tylko systematycznie umieszczać w ich wnętrzu odpowiednie preparaty, dzięki którym we wnętrzu odstojników mogą zachodzić odpowiednie procesy, a to w zasadzie wszystko. Po drugie, omijają nas koszty opłat za ścieki, a te nie są małe.Po trzecie, dbamy o ekologię.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków mogą zniechęcać niektórych ceną, zwłaszcza, kiedy nie dysponujemy kilkoma tysiącami złotych, a musimy załatwić sprawę ścieków. Ale warto popytać i poszukać instytucji, które zajmują się dofinansowywaniem różnych przedsięwzięć, w tym również zakładanie przydomowych oczyszczalni ścieków. Nikt oczywiście nie zafunduje nam oczyszczalni, ale są realne szanse na jej dofinansowanie. Co prawda największe unijne środki w tym obszarze już chyba zostały wydane, ale opłaca się poszukać.Może się uda…