Wychowywanie i pielęgnacja maluszka jest wielką przyjemnością, a zarazem odpowiedzialnością, jaką zostaliśmy obdarzeni przez matkę naturę. Niekiedy mogą i zdarzają się sytuacje w których potrzebujemy pomocy, i taką właśnie pomoc oferuję. Poradnik karmienie piersią stworzony jest, aby szybko i skutecznie radzić sobie z problemami dnia codziennego. Poradnik stworzony jest na podstawie doświadczeń własnych, jak i innych zatroskanych rodziców. Znajdziecie tam sprawdzone (domowe i nie tylko) sposoby na radzenie sobie w sytuacji kryzysowej. Pomożemy wam skompletować wyprawkę dla noworodka, podpowiedzieć jak prawidłowo kąpać maluszka, dbać o higienę pępka czy główki. Mama dowie się jak prawidłowo powinna przystawiać maluszka do piersi, jak długo i jak często go karmić, lub kiedy najlepiej przestawić go na pokarm następny lub stały? Jak powinna wyglądać tabela żywieniowa niemowlęcia karmionego piersią, a jak mlekiem zastępczym? Przyszłe i aktualne mamusie dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o swoje piersi przed porodem, by podczas karmienia noworodka wniknąć wielu niemiłych i bolesnych niespodzianek. Gdy pojawią się problemy z popękanymi brodawkami, bolącymi i nabrzmiałymi piersiami czy gorączką podczas karmienia, kliknij na odpowiedniego posta, a znajdziesz odpowiedź na trapiący cię problem.

Dowiesz się jak powinna wyglądać dieta karmiącej mamy, aby maluszek nie dostał kolki jelitowej. Co zrobić jeżeli je dostanie? Co to smółka i czy zielony stolec oznacza chorobę? Znajdują się tam także przydatne ciekawostki takie jak ta: czy wiecie że po dostawieniu maluszka od piersi – masz trzy miesiące w których możesz zmienić zdanie i wrócić do karmienia piersią bez żadnych skutków ubocznych dla ciebie, a ku uciesze maluszka. Lub to iż niemowlak nie musi być kąpany co dziennie – wystarczy że co wieczór będzie miał obmywaną pupkę – aby się nie odparzyła, i nie chodzi tu o oszczędność na wodzie, ale o to że noworodki posiadają swoją indywidualną florę bakteryjną, dzięki której jego organizm uodparnia się na czyhające na niego choroby.

To ważna informacja szczególnie dla rodziców maluszków, które nie za bardzo przepadają za wieczornymi kąpielami lub wybierają się w dłuższą podróż.