Pireneje – krótki opis

W Polsce brakuje bardzo wysokich gór, dlatego chcąc przeżyć naprawdę wyjątkowe przygody wspinaczkowe, trzeba ruszyć się nieco dalej. Wyjątkowe i dość ekstremalne masywy górskie oferują m.in. Hiszpania i Francja. To właśnie w tych krajach leżą Pireneje, które są jednym z największych europejskich łańcuchów górskich. Wielkie i naprawdę piękne, potrafią na każdym zrobić gigantyczne wrażenie.

Łączna długość Pirenejów wynosi prawie 500 km (dokładnie 450 kilometrów). Można zatem chodzić i maszerować po nich do woli, regularnie zdobywając kolejne nowe szczyty. Tych szczytów natomiast nie brakuje. Najwyższe osiągają wysokości wynoszące ponad 3000 metrów, dlatego powinny spodobać się polskim wspinaczom, którzy chcieliby przeżyć coś więcej. Wspinaczka po takiej górze może być bardzo emocjonująca.

Warto na pewno regularnie odwiedzać różne góry, które są jednymi z najpopularniejszych celów turystycznych wielu Polaków. Przełamują lęki i pozwalają pokonywać bariery, zapewniając ogromną dawkę satysfakcji.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje