Jak udowadniają to liczne badania zagranicznych naukowców, muzyka ma moc uspokajającą, łagodzi nerwy, odstresowuje i wyrównuje oddech. Oczywiście, nie chodzi o każdy rodzaj muzyki, bowiem niektóre mogą wywołać wręcz odwrotny do zamierzonego efekt, szczególnie zaś chodzi tu o death i black metal, czy stoner i noise rock. Najlepsze efekty uspokajające daje zaś muzyka klasyczna, ponieważ w niesamowity sposób powoduje zgranie się i kapitalną współprace obu półkul mózgowych.

Z powyższego powodu organista na ślub, który brawurowo wygrywa Marsz weselny Mendelsona może muzyką sprawić, że napięcie oraz nerwy, których doświadczają przyszli nowożeńcy – może błyskawicznie zniknąć. Pamiętajmy jak ważne jest, by ten najbardziej ważny w całym życiu dzień przebieg w dobrej atmosferze. Atmosferę tę zaś można osiągnąć odpowiednią muzyką.

Dobry organista potrafi uświetnić uroczystość, nadać jej wyjątkowego klimatu i sprawić, że jeszcze lepiej zapamiętamy owo wydarzenie. Dlatego warto zatrudnić do tego zadania fachowca.