Oczywiście pisząc te słowa zdaję sobie doskonale sprawę, że są różni ochroniarze. Są tacy, którzy zarabiają nawet powyżej średniej krajowej, są też jednak w zdecydowanej większości tacy, którzy zarabiają około, a czasem nawet poniżej pensji minimalnej. Dlaczego różnica jest tak duża?

Przede wszystkim należy pamiętać słynną, kapitalistyczną maksymę „każdemu według zasług”. Jeżeli ktoś z ulicy, bez przeszkolenia, wiedzy, umiejętności myśli, że ochrona mienia to ciepła posadka, która niewiele od niego wymaga, to ciężko dziwić się, że później dostaje za tę „pracę” stosunkowo niskie wynagrodzenie.

Osoby, które posiadają licencję ochrony drugiego stopnia mogą liczyć na zdecydowanie wyższe wynagrodzenie, szczególnie, jeżeli chcą pracować chociażby w konwojach.

Tak naprawdę pracy w ochronie jest sporo i są to najróżniejsze zajęcia, od doglądania, przez montaż systemów alarmowych, po dozór mienia – chociażby w marketach a na zaawansowanej ochronie osób skończywszy.

Jasne jest, że w ochronie tak samo jak w każdym innym zawodzie najwięcej jest pracy najmniej płatnej, nie znaczy to jednak, że nie ma również tej bardziej opłacanej.

– Uprawnienia budowlane PYTANIA I TESTY EGZAMINACYJNE 2017
– Windykacja Należności B2C
– poszerzanie otworów drzwiowych
– wynajem kontenerów na odpady Szczecin
– Biuro detektywistyczne Cieszyn
– tłumacz przysięgły angielskiego tychy
– Kompleksowa pomoc prawna Konin
– wynajem kontenerów na gruz Szczecin
– Wynajem kontenerów na śmieci Szczecin
– usługi księgowe jelcz laskowice