Zakup i urządzenie własnego mieszkania to jeden z najważniejszych momentów w życiu większości z nas. W Polsce utarło się, że świętuje się go na specjalnej imprezie zwanej parapetówką.

Organizowanie jej to bardzo miły zwyczaj, od którego większość osób się nie wymiguje. Goście nie oczekują na takiej imprezie eleganckiego wystroju, ani wykwintnych potraw, nie musimy więc zbytnio się wysilać, by zaspokoić ich oczekiwania.

Przygotuj proste przekąski,najlepiej takie, które można jeść bez użycia sztućców – kilka sałatek, koreczki, kanapki i ciastka w zupełności wystarczą. Nie zapomnij o napojach i alkoholu. Wszystko ustaw na stole, przykrytym plamoodpornym obrusem.

W takim przypadku najlepiej sprawdzają się najprostsze obrusy do gastronomii. Aby stworzyć przyjemny klimat, możesz rozstawić w całym mieszkaniu świeczki. Ich światło zapewni przytulną, ciepłą atmosferę, wspaniale współgrającą z charakterem imprezy. Wystarczą zwykłe podgrzewacze, by uzyskać naprawdę interesujący efekt. Jeśli nie dysponujesz wystarczającą ilością krzeseł i kompletną zastawą, nie musisz się przejmować.

Potrawy możesz podać w formie szwedzkiego stołu, za talerze mogą posłużyć serwetki, a goście mogą usiąść na miękkich poduszkach rozłożonych na ziemi. Parapetówka to doskonała okazja do uzupełnienia domowych sprzętów – goście nie przychodzą zwykle z pustymi rękami. Kiedy znajomi pytają Cię, co chciałabyś dostać, zamiast ich zbywać, postaraj się sprecyzować swoje potrzeby. Jeśli brakuje Ci obrusów, powiedz jaki rozmiar, kształt i kolor Cię interesują. Obrusy są obecnie dostępne w bardzo szerokim wyborze kolorów i wzorów.

Możemy kupić obrusy do restauracji, obrusy plamoodporne i niewielkie obrusy na stoliki do kawy. Jeśli określisz, jaki rodzaj obrusa konkretnie Cię interesuje, znacznie ułatwisz swoim gościom zakup odpowiedniego nakrycia.