Dzięki bardzo szybkiemu tempu rozwoju techniki i spadkowi cen urządzeń mobilnych wszyscy mamy dzisiaj możliwość korzystania ze smartfonów, czy tabletów. Stały się one nieodłączny elementem naszej codzienności. Gdybyśmy się przez chwilę zastanowili, okazałoby się, że nie możemy wyobrazić sobie bez nich życia. Wykorzystujemy je niemal ciągle, są one ogromnie przydatnym narzędziem łączącym wiele funkcji. Na tablecie czy telefonie możemy sprawdzać pocztę, pisać i wysyłać maile, przeglądać strony internetowe, czytać ebooki, tworzyć obliczenia i dokumenty tekstowe, a także oglądać filmiki z youtube. Nie możemy również zapomnieć, że są to również urządzenia, które doskonale sprawdzą się gdy chcemy zrelaksować przy jakiejś grze. W sieci dostępna jest ogromna ilość gier na androida. Przedstawię dzisiaj trzy z nich, które zasługują na uwagę.
Komu z nas nie skakała adrenalina, kiedy siedział przed ekranem PCeta i ustalał strategię w
Worms Armagedon? Dzisiaj te same emocje można poczuć w każdym miejscu, gdyż gra ta jest już dostępna w wersji dla androida. Jedynym problemem na początku może okazać się dotykowe sterowanie, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Dla miłośników łamigłówek polecam Cut the Rope. Należy w niej umiejętnie przecinać liny, na których wiszą smakowite słodycze tak, aby jak najszybciej nakarmić wygłodniałego stworka.
I wreszcie ostatnia propozycja wyróżniająca się bardzo dobrą grafiką. Jest to Dungeon Hunter 4 osadzony w świecie fantasy i oferujący swoim miłośnikom doskonały system walki.