Jednym z najczęściej zadawanych pytań o kursy w Urzędach Pracy jest „kiedy odbędzie się najbliższy kurs na wózki widłowe”. Co sprawia, że właśnie to szkolenie jest tak pożądane ? Zapytaliśmy uczestników i poniżej przedstawiamy najważniejsze argumenty :

po pierwsze pracodawcy ciągle poszukują pracowników z uprawnieniami na wózki widłowe, jest zatem szansa na szybkie znalezienie nowej pracy. Jest również możliwość pracy za granicą i za wyższe stawki niż w Polsce. Drugą zaletą jest dostępność: kurs na wózki widłowe może ukończyć każdy niezależnie od doświadczenia – wystarczy tylko być osobą pełnoletnią z wykształceniem podstawowym i dysponować aktualnym zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora.
Trzeci atut kursu to indywidualna nauka – instruktor dostosowuje się do kursanta a nie odwrotnie. Oznacza to, że uczysz się wtedy, kiedy ci pasuje, na przykład popołudniami albo w weekend.To bardzo ułatwia płynne przejście z jednej pracy do drugiej. Nie bez znaczenia jest także niewygórowany koszt kursu: około 500 złotych, często z możliwością płacenia w ratach.
Wszyscy kursanci, którzy skończą kurs na wózki widłowe, zdają potem egzamin w Urzędzie Dozoru Technicznego. Praca czeka w hurtowniach, sklepach, centrach dystrybucyjnych i innych tego typu miejscach.