Już za rok matura, a u wielu przyszłych maturzystów zasób wiadomości odstaje od tego, czego wymagają maturalne testy. Korepetycje dla maturzystów, mogą być rozwiązaniem ich problemów.

Okazuje się, że uczniowie pomocy szukają najczęściej u anglistów, później u matematyków, wreszcie u germanistów, nauczycieli chemii, fizyki i języka polskiego. Terytorialnie rozkłada się to tak, że korepetycje dla maturzystów najczęściej udzielane są w województwie mazowieckim, częste są również na śląsku. Natomiast Województwo lubuskie należy do tych, gdzie rynek korepetycje dla maturzystów cieszą się najmniejszą popularnością, podobnie rzecz ma się w podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i opolskim.

Najczęściej korepetycje dla maturzystów wybierają osoby marzące o medycynie, prawie, studiach zagranicznych, którym zależy na inwestowaniu w siebie i niekoniecznie mają problemy z nauką. Drugą grupą są osoby, które po prostu nie radzą sobie w szkole, a chciałby zdać egzamin maturalny z przyzwoitymi ocenami.