Każdy może być chomikiem!

Jesienne chomikowanie

Uwielbiam piękną złotą jesień. Kolorowe liście opadające  z drzew pod nogi, jesienny zapach pieczonych w ognisku ziemniaków, słońce przebijające się przez chmury, ale nade wszystko lubię sezon grzybobrania i wycieczek do lasu.

Kolorowe listki

Kolorowe listki

Niestety, jesień w tym roku nie rozpieszcza nas słonecznymi dniami, więc tym bardziej staram się chwytać chociażby namiastkę ciepła i wykorzystać ją na wyprawę do lasu.
Ubiegłe niedzielne popołudnie zaskoczyło mnie ciepłem, więc korzystając z okazji postanowiliśmy wybrać się na rodzinną wycieczkę po dary lasu, a przy okazji pooddychać świeżym, leśnym powietrzem. Najwięcej radości z takich wypraw ma zawsze nasza córeczka Lila. Zachwyca ją wszystko dookoła, jak to przystało na 3-letnią panienkę.

Nasza wyprawa udała się w 100%, bo nie dość, że uzbieraliśmy dużo przepięknych, kolorowych liści, szyszek, wrzosów, to jeszcze w naszym koszyku zagościły również grzyby.
Po powrocie do domu ja wykonałam marynatę z grzybów, a Lila zrobiła farbą (z pomocą taty) przepiękne odciski liści. Uznałam, że znakomicie nadadzą się do dekoracji naszych słoiczków z grzybkami, i tak powstały z nich etykiety w kolorach jesieni.

Lila w twórczym szale

Lila w twórczym szale

Pomalowane listki czekają na wyschnięcie

Pomalowane listki czekają na wyschnięcie

Słoiki pełne przetworów i kolorowe listki - będą piękne etykiety

Słoiki pełne przetworów i kolorowe listki - będą piękne etykiety

DSCN1172

DSCN1165

DSCN1158

Lila i efekty pracy

Lila i efekty pracy

I ostatni szlif

I ostatni szlif

Nasze dzieło :)

Nasze dzieło 🙂

W chwili wolnego czasu uszyłam również ozdobne pokrowce na nakrętki. Słoiczki spodobały się domownikom. Dla dopełnienia jesiennego klimatu wykonałam jeszcze z Lilą luźną jesienną kompozycję. Postanowiłyśmy podzielić się efektem naszych poczynań i uwiecznić nasze dzieło na zdjęciach. Dziś kompozycja cieszy nasze oko, ale miło będzie za jakiś czas przypomnieć sobie moment tworzenia, klimat i kolory jesiennych dni.

DSCN1184