Jurassic Park: Survival

Universal Interactive Studios pokazał na E3 naprawdę wiele pozycji. Jedną z nich była kolejna gra na konsolę PS2, Jurassic Park: Survival. Jest to kolejna gra oparta o serię (szykuje się trzecia część) filmów o buncie dinozaurów – Jurassic Park. Gra oparta jest właśnie o trzecią część tego filmu, który pojawi się w kinach już 18 lipca.
Ale my wróćmy do samej gry. Jej autorem jest firma Savage Entertainment, zaś sam Jurassic Park jest grą akcji z bohaterem widzianym z perspektywy trzeciej osoby.
Ponownie będziemy musieli stanąć twarzą w twarz z bardzo niebezpiecznymi i szukającymi świeżego mięsa stworami.
Fabuła gry nie będzie kopią tego, co będziemy mogli zobaczyć w filmie. Na potrzeby gry stworzono zupełnie nowy scenariusz. Wcielamy się w postać Davida Vaughna, który odwiedził park jurajski z grupą naukowców, którzy wybrali się na zbadanie dinozaurów. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie okazało się, że uzbrojeni strażnicy pilnujący całego interesu to szpiedzy szmuglujący DNA dinozaurów poza wyspę i sprzedający je konkurencyjnej firmie, również badającej te gady. Firma ta chce sobie przypisać sławę badaczy dinozaurów. Niestety, strażnicy wpadają w pułapkę i odkryta zostaje ich prawdziwa tożsamość. Następuje kompletny chaos, który wykorzystują dinozaury, by wyjść na polowanie. Przy okazji szpiedzy wyładowują swoją złość na naukowcach. Część z nich ginie, inni zostają zakładnikami. Na szczęście kilku z nich udaje się uciec. Nasz bohater próbuje uciec śmigłowcem, którym przylecieli na wyspę, jednak wieżyczki strażnicze strącają śmigłowiec i nasz bohater spada do wodospadu, a strażnicy myślą, że zginął. Po jakimś czasie budzi się i widzi, że znajduje się sam głęboko w dżungli. Prawie cały jego ekwipunek gdzieś przepadł.
Tak więc przed naszym bohaterem stoi nie lada wyzwanie. Musi on pokonać grasujących po kompleksie szpiegów, walczyć z polującymi dinozaurami oraz uratować zagrożonych naukowców. Niestety nie będzie to zadanie łatwe. Będziemy gonieni, gryzieni, ostrzeliwani, jednym słowem każdy będzie nastawał na nasze życie. Będziemy skradali się po dżungli, ciemnych jaskiniach, wiosce robotników, głębokich kanionach i oczywiście kompleksie naukowym, a wszędzie tam czyhać na nas będzie śmiertelne niebezpieczeństwo zarówno ze strony ludzi, jak i dinozaurów. Dlatego sporą część gry spędzimy nad planowaniem swoich posunięć na specjalnej, taktycznej mapie.
Znacznie łatwiej będzie nam walczyć w kompleksie, ponieważ tam znajduje się centrum ochrony oraz kamery, dzięki którym będziemy mogli obserwować cały teren i widzieć, gdzie są wrogowie i dinozaury.
Teren, po jakim przyjdzie się nam poruszać jest naprawdę rozległy, dlatego autorzy ułatwili nam nieco sprawę i umożliwili poruszanie się samochodem terenowym. Dzięki niemu nie trzeba będzie ganiać na piechotę. Poza tym pojazdem będzie nam znacznie łatwiej gonić dinozaury lub przed nimi uciekać.
Graficznie gra prezentuje się naprawdę okazale, a autorzy zapewniają, że będzie w pełni wykorzystywać możliwości drzemiące w konsoli PS2. Ponadto otoczenie będzie reagować na dinozaury. Tak więc po przejściu większego gada zobaczymy powalone drzewa, a kiedy będzie się do nas zbliżała naprawdę wielka bestia, to poczujemy drżenie gruntu i będziemy widzieć, jak drży woda w jeziorkach.
Niestety, w materiałach prasowych nie znalazłem żadnych informacji o tym, jakich broni będzie używał nasz bohater, jednak po screenach widać, że na pewno nie będzie on ciężko uzbrojony. Na pewno będą to pistolety i być może jakieś lekkie karabiny. Niestety nie ma również informacji o skuteczności tej broni przeciwko dinozaurom. Nie wiadomo też zbyt wiele o gatunkach gadów jakie będą nas ścigać, ale wystarczy spojrzeć na screeny, by zobaczyć, że ich wielkość będzie bardzo zróżnicowana.
Tego wszystkiego dowiemy się już niedługo, ponieważ Jurassic Park: Survival pojawi się na rynku pod koniec tego lata i niestety jak na razie będzie przeznaczony wyłącznie dla konsoli PS2. Podobnie jak przy The Mummy Returns, na razie nie słychać o wersji pecetowej.