Jesień jest porą porządków w naszych domach i ogrodach i tym samym przygotowaniem na nadejściem zimowych chłodów. Warto już teraz pomyśleć nad wykonaniem długo odkładanych remontów, aby w zimie cieszyć cię ciepłem, wygodą i przytulnym wnętrzem.

Planując remonty należy wziąć pod uwagę, które z nich można wykonać w warunkach jesiennej pogody. Tego typu prace, jak malowanie ścian wewnątrz budynku, wylewki, Jeśli temperatura za oknem wynosi nie mniej niż 10 stopni, a wilgotność jest umiarkowana. Będziemy wówczas mieli pewność, że ściany i podłogi dobrze przeschną.

Remonty dachów dobrze jest zaplanować w słoneczne i bezdeszczowe dni, aby wilgoć nie przeszkodziła w pracach i nie dostała się pod warstwę izolacji, co w przyszłości mogło by skończyć się przegniciem podłoża.

Szczególną ostrożność powinniśmy zachować w przypadku remontu elewacji zewnętrznej, która najbardziej narażona jest na wpływ warunków atmosferycznych. Prace te powinniśmy wykonywać w temperaturze powyżej 5 stopni, w bezdeszczowej pogodzie.

Często nasze ogrody również wymagają wielu porządków po sezonie letnim. Wymiana daszku w przybudówce, uprzątnięcie oczka wodnego, czy położenie kostki brukowej warto zaplanować na bezdeszczowe dni.

Decydując się na remonty w okresie jesiennym powinniśmy zadbać o znalezienie ekipy, która wykonuje interesujące nas zlecenia remontowe już dużo wcześniej. Może się bowiem okazać, iż w czasie, kiedy zaplanowaliśmy sobie jesienne porządki, lokalne firmy nie będą miały wolnych terminów. W konsekwencji może się okazać, iż prace remontowe przeprowadzone zostaną w niekorzystnych warunkach lub będziemy musieli przesunąć je na wiosnę.