Największe błędy w CV

Każdy z nas choć raz w życiu pisał CV. Większość z pewnością robiła to nie jeden raz. Zmieniamy w końcu pracę co kilka lat. Niestety kiedy jednak przejrzy się wiele życiorysów widać gołym okiem, że wciąż popełniamy mnóstwo tych samych błędów.

Jednym z takich błędów jest adres e-mail. Może się to wydawać mało istotne, ale świadczy to o naszym profesjonalizmie. Nie umieszczajmy śmiesznych adresów e-mail. Najlepiej kiedy będzie on zawierał po prostu imię i nazwisko.

Innym błędem jest zbyt długie CV. Zdarza się, że ma ono kilka stron. To zdecydowanie za dużo. Pamiętajmy, że nasz pracodawca ma do przeczytania kilkadziesiąt CV. Dlatego powinniśmy zmieścić jej na max. dwóch stronach zawierając najważniejsze informacje.

W CV nie wpisujmy także wszystkiego. Skoncentrujmy się na najważniejszych informacjach, które są związane ze stanowiskiem, na które aplikujemy.

Jeśli mamy wątpliwości czy nasze CV piszemy prawidłowo skorzystajmy z CV na zamówienie. Profesjonalista z tej dziedziny na pewno nam pomoże i wskaże ewentualne miejsca do poprawki.