Właśnie jesteś po jakimś kursie opiekunki dla osób starszych i zastanawiasz się co dalej. Zapewne chcesz znaleźć jakąś pracę, w miarę dobrze płatną, choć masz świadomość, że na początku będzie trudno. Jak więc świeżo upieczona opiekunka osób starszych może zacząć? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Opcji jest kilka. Tutaj omówimy 3 najważniejsze. Pierwsza z nich to wyjazd za granicę. Nie jest tajemnicą, że opiekunki w Niemczech zazwyczaj zarabiają więcej niż w Polsce. Ponadto ma się szanse na zdobycie ciekawego doświadczenia i referencje. Co jest Ci potrzebne? Po pierwsze bardzo dobra znajomość języka. Bez tego będzie naprawdę trudno. Po drugie odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje – sprawdź dokładnie, co jest wymagane akurat tam, gdzie Ty chcesz pracować. Na pewno wszelkie doświadczenie i referencje będzie w cenie. Zastanów się, gdzie do tej pory pracowałaś, skąd możesz uzyskać referencje. Jakie przebyte kursy masz na swoim koncie? To też będzie punktować na Twoją korzyść. Co jeszcze jest ważne starając się o posadę opiekunki w Niemczech? Właściwie nic innego, jak to, co liczy się również w Polsce – dobry i silny charakter oraz empatia.

Druga rzecz, jaką może zrobić młoda opiekunka osób starszych jest znalezienie pracy w kraju. Minus – zapewnie mniejsze zarobki. Plus – nie trzeba wyjeżdżać i zostawiać bliskich, znajomych i przyjaciół. Jakie warunki trzeba spełniać w kraju? Te same co i za granicą, za wyjątkiem języka – choć ten może się sprawdzić, jeśli chcesz pracować w placówce międzynarodowej.

Trzecia opcja, możliwa tylko, jeśli nie musisz koniecznie iść do pracy – to dodatkowe kształcenie się. Kolejne kursy, może szkoła policealna lub studia? Jeśli zdecydujesz się na tę opcję to pamiętaj, aby kolejne kursy, czy szkoła rozwijały Cię i rozbudowywały kierunkowo Twoją wiedzę. W ten sposób zbudujesz sobie kompleksowe wykształcenie w konkretnej specjalizacji.

Teraz już wiesz co możesz zrobić, jako młoda opiekunka. Przemyśl te 3 podstawowe opcje działania i wybierz drogę dla siebie.