Nikt chyba nie lubi być okłamywany. Kiedy zaczynamy snuć podejrzenia, że ktoś z bliskich nie jest wobec nas zupełnie szczery, bądź kłamie nam w żywe oczy, nasze życie zmienia się w koszmar. Mówi się, że najgorsza prawda jest lepsza od najbardziej zręcznego kłamstwa i zdecydowanie jest w tym powiedzeniu ziarno prawdy. Czasem jednak kłamstwa i intrygi są snute tak zręcznie, że samodzielnie nie jesteśmy w stanie do nich dotrzeć.
Agencja detektywistyczna jest miejscem, gdzie wykwalifikowani pracownicy, za odpowiednią opłatą, odkryją dla nas prawdę i będą wobec nas całkiem szczerzy, jakakolwiek by ona nie była.
Warto pamiętać, że usługi detektywa przydają się zwłaszcza w przypadku podejrzeń o zdradę małżeńską. Wtedy zdobyte przez niego dowody, takie jak filmy, czy zdjęcia, mogą okazać się doskonałym materiałem dowodowym, jeśli dojdzie do sprawy sądowej o rozwód.
Musimy wiedzieć, że wprawieni kłamcy maskują się bardzo dobrze i czasem może być zwyczajnie niemożliwym dotarcie do prawdy na własną rękę.