Prawo do żartów

Obecnie studia prawnicze dla ludzi z zewnątrz przestają być prestiżowe- sprawiły to tak popularne ostatnio dowcipy o studentach prawa. „Po czym poznać studenta prawa? Sam Ci to powie”- obecnie nie traktujemy tychże studentów tak poważnie jak kiedyś. Mimo to na studiach prawniczych nie brakuje nowych żaków, jednak czy mają oni przed sobą poważną przyszłość, zamiast niekończących się żartów?
Cóż, na pewno nie każdy zostanie sędzią: poważnym człowiekiem w peruce i z młotkiem w ręku, który ma władzę osądzić innego człowieka. Istnieje jednakże mnóstwo innych specjalizacji, w których absolwenci prawa mogą się odnaleźć. Przykładowo adwokat karnista- na ten zawód zapotrzebowanie będzie, dopóki ludzie będą popełniali przestępstwa- czyli raczej dosyć długo.Także radcy prawni, prokuratorzy, notariusze- wszystkie te zawody wiążą się z wysokimi zarobkami oraz uznaniem społecznym.
Widzimy więc, że żarty żartami, ale jeśli chodzi o studia prawnicze, to pasuje tu także następujące powiedzenie: „Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”.